Kiwanis panenky na dětském oddělení

Na dětské oddělení Nemocnice Kyjov dnes zástupci Kiwanis klubu Slovácko přivezli šest pytlů plných panenek. Ručně vyráběné hračky z bílé látky čekají, až jim malí pacienti namalují obličej a vdechnou jim tak život. Z hraček se pak stávají společníci, kteří dětem pomáhají překonat stres a bolesti. Na hadrovém tělíčku panenky jsou lékaři navíc schopni malému pacientovi vysvětlit, jaké vyšetření ho čeká, případně se od něj dozvědí, kde a co ho bolí. Je to účinná a současně šetrná metoda, která ulehčuje diagnostiku a mírní strach.
Kiwanis klub Slovácko s nemocnicí spolupracuje už 13 let. Za tu dobu jejím malým pacientům dodal zhruba 6500 panenek. Dnes do Kyjova přijela i ambasadorka projektu, herečka Jitka Asterová. Díky za podporu!