Herečka Jitka Asterová přivezla panenky Kiwanis

15. 12. 2016
Dětské oddělení Uherskohradišťské nemocnice získalo vánoční nadílku panenek Kiwanis. 200 kusů panenek přivezli zástupci Kiwanis klubu Slovácko spolu s ambasadorkou projektu, herečkou Jitkou Asterovou.
Primář dětského oddělení MUDr. Jan Petrželka spolu s předsedou představenstva Uherskohradišťské nemocnice MUDr. Petrem Sládkem převzali z rukou prezidentky Kiwanis klubu Slovácko Ludmily Glaserové a herečky Jitky Asterové další várku panenek Kiwanis. Ročně dětské oddělení v UHN použije pro malé pacienty 500 kusů panenek, které dodává každoročně právě Kiwanis klub Slovácko.

"S Uherskohradišťskou nemocnicí spolupracujeme už od roku 2004," řekla Ludmila Glaserová a dodala, že panenky vyrábějí jednotlivci z řad dobrovolníků, například domovů důchodců nebo základních škol. "Já jsem panenky Kiwanis znala již dříve a viděla jsem, jak velkou radost mohou udělat dětem v nemocnicích. Takže jsem moc ráda přijala nabídku, abych se na rok stala ambasadorkou tohoto projektu," uvedla Jitka Asterová.

Panenky Kiwanis, které děti mohou různě dobarvovat a zdobit, nejsou pouze na hraní, pomáhají také při léčbě nejmenších pacientů. Na modelu panenky ukazují lékaři malým pacientům, jaké vyšetření je právě čeká. Pomáhají i obráceně, když samotné děti na panence ukazují, co je bolí. Jedná se o účinnou a zároveň šetrnou metodu, která ulehčuje diagnostiku a mírní stres u dětí.