Dne 14. 12. 2016 přivítali členové KC Slovácko milého hosta, ambasadorku Kiwanis panenky pro rok 2016-17. Paní Asterová se s námi zúčastnila předvánočního předávání Kiwanis panenek v nemocnici v Uherském Hradišti a v Kyjově.

V Uherském Hradišti se akce zúčastnil ředitel Uherskohradišťské nemocnice a.s MUDr. Petr Sládek, tisková mluvčí Mgr. Dana Lipovská, primář dětského oddělení MUDr.Petrželka a sestry dětského oddělení. Za KC Slovácko manželé Glaserovi a Dvorští. Paní Asterová předala panenky malým pacientům a s nimi je také vymalovala.

Pak následoval přejezd do nemocnice Kyjov. Tam Jitka Asterová předala Kiwanis panenky malým pacientům za účasti vedení nemocnice ředitelky Mgr. Danuše Křivákové, primáře dětského odd. MUDr. Milana  Tauše, ale také ČT, regionální televize TVS a zástupců regionálního tisku. Za KC Slovácko předali Kiwanis panenky manželé Glaserovi a L.Toman.

KC Slovácko děkuje paní Jitce Asterové za milý přístup k dětským pacientům . KC Slovácko děkuje i za Kiwanis panenku, kterou klubu nakreslila a bude použita na některé z dalších dražeb. Zápisem do kroniky KC Slovácko se paní Jitka Asterová s klubem rozloučila.