Poděkování našim sponzorům a příznivcům

Kiwanis klub Slovácko, z. s. si připomíná letos na podzim XX. výročí založení. Klub založil vracovský občan Otto Henych a byl jeho prvním prezidentem. Klub má sice sídlo ve Veselí nad Moravou, ale sdružuje členy z okolních měst a obcí. Jeho činnost je charitativní, zaměřena především na pomoc nemocným dětem.

Hlavním projektem je Kiwanis panenka, usnadňuje pobyt nemocným dětem při hospitalizaci v nemocnici. Kiwanis panenky dodáváme na dětské oddělení Nemocnice Kyjov a Uherskohradišťské nemocnice. Tento projekt je velmi oceňován zdravotníky, neboť jim v rámci herní terapie usnadňuje přístup k malému pacientovi, který si panenku vymaluje, a ta se stává jeho kamarádem v nemoci. Jejím prostřednictvím s malým pacientem komunikuje lékař, vysvětluje léčebné zákroky.

Kiwanis klub Slovácko na výrobu Kiwanis panenek zajišťuje plátno, vysekání, ušití, střiž k naplnění a distribuci do nemocnic. Ročně dodáváme do nemocnic 1000 kusů. Při výrobě a financování tohoto projektu se samozřejmě neobejdeme bez sponzorské podpory. Jedním z nejvýznamnějších je Klub důchodců Vracov, se kterým spolupracujeme již od roku 2012. Členky nám prakticky všechny Kiwanis panenky naplní dodanou střiží a zašijí. Od zahájení spolupráce by to byla již pěkná hromada Kiwanis panenek.

Chtěl bych jim poděkovat za dlouholetou spolupráci, popřát členům KD hodně zdraví a současně mám přání, aby naše spolupráce pokračovala i v dalších letech. Zvláště bych chtěl poděkovat p. Zajacové, která se dlouhodobě naší spolupráci věnuje. Dík patří nejen Klubu důchodců Vracov, ale i všem ostatním sponzorům, např. firmy: Hüsler Dubňany, Dadka Vracov, 2G Lipov, cestovní agentura Lada Vracov, MěÚ Vracov, Bzenec, Veselí nad Moravou a sponzorům, kteří nám přispěli i na další projekty zaměřené na nemocné děti.

Také bych chtěl samozřejmě poděkovat za práci všem aktivním členům Kiwanis klubu Slovácko, kteří tuto humanitární činnost klubu zajišťují, i když naše členská základna stárne a zmenšuje se.

Chtěl bych vyzvat všechny příznivce, pro které je naše činnost zajímavá, aby se nám ozvali, ať s možností nám pomoci při našich projektech, nebo přímo se stát našimi členy. Rádi vás na našich schůzkách přivítáme. Podrobnější přehled o naší činnosti najdete na našich webových stránkách: www.kiwanis-slovacko.cz

Ještě jednou všem děkujeme za podporu a přejeme hezké vánoční svátky a v novém roce 2023 hodně zdraví.

za Kiwanis klub Slovácko, z.s., Vladimír Glaser, prezident klubu